Profesyonellik

tarafından
40
Profesyonellik

Seçtiğiniz alanda profesyonel olmak, bir palto giymekten ve bir kolej derecesine ve notuna sahip olmaktan çok daha fazlası demektir. Profesyonellik, işiniz sırasında da sizinle birlikte olmak zorundadır. Gerçek uzmanlar, hemen hemen her türlü işi uygulayabilecek bir dizi önemli özelliğe sahiptir.

1. Görünüm

Bir profesyonel görünüşte düzgün. Kendi işini kurmak için harika bir yer. Başlamak için harika bir yer.

2. Tavır

Senin tavrın kendine güven duymalı, ama delilik göstermemeli. Müşteriler, üstler veya iş arkadaşları ile etkileşimde olup olmadığınızı kibarca ve iyi konuşun. Gergin durumlarda bile sakin olmanız gerekir.

3. Güvenilirlik

Bir profesyonel olarak, işi yapmak için yolda sayılırsınız. İnsanlara zamanında ve zamanında vaat ederek anında yanıt vermek.

4. Yetki

Profesyoneller kendi alanlarında uzman olmaya çabalarlar, bu da onları paketin geri kalanından ayırır. Bu, kurslar alarak, seminerlere katılarak ve ilgili profesyonel atamalara ulaşarak eğitiminize devam etmek anlamına gelebilir.

5. Ahlâk

Doktorlar, avukatlar ve kamu muhasebecileri gibi meslek mensupları sıkı bir etik kurallara uymalıdır. Şirketinizin veya sektörünüzün yazılı bir kodu olmasa bile, etik davranışı her zaman görüntülemelisiniz.

6. Poise Bakımı

Bir profesyonel, zor bir durumla karşı karşıya kalsa bile onun duruşunu korumalıdır. Örneğin, bir meslektaşınız veya müvekkiliminiz savaşan bir şekilde davrandığında, aynı davranış tipine başvurmamalısınız.

7. Telefon Görgü Kuralları

Telefonunuzun görgü kuralları da profesyonel davranışların önemli bir bileşenidir. Bu, arama yaptığınızda tam adınızı, şirketinizi ve unvanınızı aradığınız anlamına gelir. Sohbete hakim olmadığınızı ve diğer tarafa dikkatlice dinlemediğinizden emin olun.

8. Yazılı Yazışma

Yazılı yazışmalar sırasında, mektuplarınızı kısa tutun ve noktaya getirin. Senin tonun “havasız” olmaksızın kibar ve resmi olmalı. Bu, e-posta yazışmaları için de geçerlidir.

9. Organizasyon becerileri

Bir profesyonel, ihtiyaç duyulan şeyi hızlı ve kolay bir şekilde bulabilir. Çalışma alanınız düzenli ve düzenli olmalı ve evrak çantanız sadece randevunuz veya sunumunuz için gerekenleri içermelidir.

10.Hesap verebilirlik

Profesyoneller her zaman eylemlerinden sorumludurlar. Bir hata yaparsanız, bunu telafi edebilirsiniz. Suçu bir meslektaşına yerleştirmeye çalışmayın. Şirketiniz hata yaptıysa, sorumluluğu üstlenin ve sorunu çözmek için çalışın.