Neden Akıllı Ev?

tarafından
66
Neden Akıllı Ev?

Akıllı Ev, ev sahibi kim olursa olsun, her zaman konfor, güvenlik, enerji verimliliği ve rahatlık sağlayan ev yeni nesil teknolojidir.

“Akıllı Ev”, ikamet, aydınlatma, ısıtma, klima, TV, bilgisayar, eğlence, ses ve görüntü sistemleri, güvenlik ve birbirleriyle iletişim kurabilen ve uzaktan kumanda edilebilen kamera sistemlerini tanımlamak için yaygın olarak kullanılan terimdir. Evdeki herhangi bir odadan, ayrıca dünyanın herhangi bir yerinden uzaktan kontrol etmemek amaçlanır.

1. Güvenlik

Güvenliği sadece hırsızlık olayları açısından düşünmeyin. Prizde unuttuğunuz ütünün elektriğini kesen akıllı eviniz olduğunda evden çıktıktan sonra ütüyü açık mı bıraktım diye düşünmeniz gerekmez. Küçük çocuğunuzun tek başına balkona çıktığını farkedip sizi uyaran bir sistem istenmeyen durumları engelleyebilir.

2. Zaman

Akıllı bir evdeki en büyük etmenlerden biri de otomasyon. Ev otomasyonu ile zaman harcatan bir çok iş otomatik hale gelmekte, müdahale sayınız azalmakta. Örneğin akşam hava karardığında perdeler otomatik kapansa tek tek kapatmakla uğraşmanız gerekmeyecek.

3. Para

 Enerji tasarrufu üzerine kuracağınız akıllı ev sistemi parasal olarak size orta ve uzun vadede çok faydalı olabilir. Akıllı kombi ile yaptığınız yatırımı ilk senede, düşen doğalgaz faturanız ile karşılayabilirsiniz.