CS:GO En İyi Ayarlar

tarafından
97
CS:GO En İyi Ayarlar

Counter-Strike: Global Offensive, oyun deneyimini kendi kişisel oyun tarzınıza uyacak şekilde özelleştirebilen çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Bu kılavuz, CS: GO için en iyi ayarları bulmak için bir başlangıç ​​noktası sağlamak üzere DPI & eDPI, çözünürlüğü, HZ ve daha birçok şeyi analiz ettik. Bu kılavuzun ikinci bölümünde, PC’nizden en fazla FPS’yi alabilmeniz için size en iyi oyun ayarlarını sunacağız.

CS:GO için en iyi Fare Ayarları:

Birçok fare ayarı aynı zamanda oynadığınız role bağlıdır. AWPers ve Riflers genellikle farklı ayarları kullanır, bu yüzden tercih ettiğiniz oyun tarzını not edin. Doğru fareyi seçmek için, CS: GO profesyonellerinin kine benzer ayar değerlerini kullanmanızı öneririz. Farenizi kontrol ederken en uygun değer DPI olarak adlandırılır ve bu terimin ne anlama geldiğini anlamanız önemlidir.

Hassasiyet, eDPI ve Yakınlaştırma Hassasiyeti

EDPI (İnç Başına Etkili Noktalar, bazen gerçek duyarlılık olarak da anılır),
artı işaretini ekranda hareket ettirin.

Basitçe söylemek gerekirse, DPI donanım kısmıdır ve hassasiyet denklemin de bir yazılım parçasıdır. Orada bir ton farklı fareler var ve hepsi biraz farklı, bu yüzden profesyoneller ile karşılaştırılabilecek bir değer bulmak için, fare ayarları ve kişisel duyarlılık ayarlarının kombinasyonuna ihtiyacınız var. Buna eDPI denir. Her oyuncunun ayarlarına ayrı ayrı bakarsanız, karşılaştırma çok anlamlı olmaz. Örneğin, 800 dpi ve 2 hassasiyeti 400 dpi ve 4 hassasiyeti ile aynıdır. Bu yüzden duyarlılık ayarlarını karşılaştırmak için eDPI kullanırız.

EDPI hesaplamak kolay olsa da. DPI’yı hassasiyetle çarparak yapılır:

Örnek: Scream 400 DPI ve 2.5 bir duyarlılık kullanıyor Formül: Duyarlılık * DPI = eDPI Cevap: 400 * 2.5 = 1000

Kendiniz için deneyin. Kendi eDPI’nızı hesaplayın ve profesyonellerle karşılaştırın. Sizin için bir ortalama hesapladık:

CS’nin Ortalama Edp’si

910


Şimdi, duyarlılık ve eDPI çok kişisel bir meseledir. Oyun tarzınıza bağlı olarak (örneğin bir AWP için) kişiden kişiye daha yavaş veya daha hızlı bir duyarlılık tercih edebilirsiniz.Bu yüzden oyuncuların rolleri burada çok ama çok ö

DPI


DPI, İnç Başı kısa formudur. Farenizin ne kadar hassas olduğunu ölçer (daha yüksek = daha hızlı). 400 DPI kullanırsanız, fareniz her 2.54cm veya 1 inç için 400 piksel taşır. Üreticinize bağlı olarak fareyi yazılımınız da veya doğrudan fareniz ile  değiştirebilirsiniz. Grafiklerimiz de gördüğünüz gibi, daha çok DPI, zaman zaman izleme sorunları yaşadığından, “artı” DPI aralıklarında (çoğunlukla farenin ‘yerel’ DPI’sında) oynamak mümkündür

Önerilen Video Ayarları

Parlaklık

Daha karanlık yerlerde düşmanları tespit etmek için bunu artırın. Tam değer monitörünüze ve pencere ayarlarınıza bağlıdır. Kişisel olarak en rahat hissettiğiniz bir ayarı kullanmakta önemlidir. Parlaklık seviyenizi kontrol etmek için inferno üzerindeki bomba B noktasındaki karanlık bir köşedir. Burdan Test Ede bilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar Gücü Tasarrufu

Bunu devre dışı bırakın FPS’niz büyük bir artış olacaktır.

CS:GO İçin En İyi Klavye Ayarları


Bu kılavuzun tamamına aynı ayarlara sahip olmak için bu kılavuzun sonraki kısmında bulunan config / autoexec’i de kullanabilirsiniz. Bu bağlar aynı zamanda söz konusu el bombasını da aynı tuşla satın alabilmenizi sağlayacaktır.

bind "f" "buy flashbang; use weapon_knife; use weapon_flashbang" bind "t" "buy smokegrenade; use weapon_knife; use weapon_smokegrenade" bind "q" "buy hegrenade; use weapon_knife; use weapon_hegrenade" bind "r" "buy incgrenade; buy molotov; use weapon_knife; use weapon_molotov; use weapon_incgrenade" bind "c" "buy decoy; use weapon_knife; use weapon_decoy"

El bombası atma animasyonunu kırdığı için el bombalarını daha hızlı atabilirsin.

CS:GO İçin En İyi Ses Ayarları

Oyuncular genellikle oyunun bu yönünü göz ardı ederler çünkü diğer ayarlar kadar önemli olmadığını düşünürler.Bu oyunda ses kesinlikle çok önemlidir

Ses, CS oyunlarında çok önemli bir özellik iken, CS: GO’daki ses motoru kesinlikle en iyisi değil.  Bunu aşağıda bulabilirsiniz:

Ayarlar -> Seçenekler -> Ses -> Hoparlör Yapılandırması -> Kulaklıklar.

Bu, kulaklıklarınızı kullanırken ayak seslerini duymanızı kolaylaştırır. Ve bu oyun için kesinlikle kulaklık kullanmalısın.

Ses ayarları kulaklıktan kulaklığa ve kişisel parazit toleransı farklı olduğundan, Ana Ses Seviyesi söz konusu olduğunda kendinize bir miktar değişiklik yapmanız gerekecek. Sadece kulaklarınızı tahrip etmeden ayak sesleri gibi önemli şeyleri duyabildiğinizden emin olun.

Bir sonraki ayar bizim kişisel tavsiyemizdir, bu yüzden bunları yapılandıra bilirsiniz.

volume "0.2" voice_enable "1" voice_scale "1" windows_speaker_config "1" snd_musicvolume "0.04" snd_tensecondwarning_volume "1" snd_menumusic_volume "0" snd_roundend_volume "0" snd_roundstart_volume "0" snd_deathcamera_volume "0" snd_mapobjective_volume "0"

CS:GO İçin En İyi Radar Ayarları

Radar ayarları inanılmaz derecede önemli ancak çoğu yeni oyuncu tarafından yok sayılıyor. Tıpkı Micden çok fazla bilgi aldığımız radardan da oyuna karar veren bilgiler alabilirsiniz.

CS: GO’daki radar, başka değerli bir bilgi kaynağıdır. Varsayılan radar en iyisi değil ve önemli bilgileri kaçırmanıza neden olabilir. Böylece, radarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için kullanacağınız bu ayarları bir araya getirdik.

cl_hud_radar_scale "0.9" cl_radar_scale "0.4" cl_radar_always_centered "0"
Bunlar, mini haritanızda tam genel bakışa sahip olacak temel ayarlardır.

Başlat Seçenekleri ve Yapılandırması

Lansman seçenekleri, oyununuzda da önemli bir etkiye sahip olabilir. Yapı, oyununuzu başlattığınızda çalıştırılan komutların bir listesidir. Bu ayarları kullanmak, oyununuzu olabildiğince sorunsuz bir şekilde çalıştıracaktır.

config / autoexec’i nasıl ayarlayabilirim?
Lansman seçeneklerinizi ayarlamak için kitaplığınıza gidin, Counter-Strike: Global Offensive -> properties -> başlatma seçeneklerini ayarlayın ve aşağıdakileri kopyalayın:

-freq 144 -console -novid -tickrate 128 60hz monitör kullanıyorsanız, bu başlatma seçeneklerini kullanın: 
-freq 60 -console -novid -tickrate 128

Sonuç

Ayarlarınız ve seçeneklerinizle uğraşmak, herkesin bir noktada yapması gereken bir şeydir. Özellikle çözünürlük ya da duyarlılık gibi şeyler çok kişisel ve öznel değerlerdir. Bu rehber ile size genel bir yön vermek istedik. Profesyonellere benzer ayarlarla, rekabetçi bir dezavantaj hissetmeyeceksiniz. Umarım kişisel olarak yaralı olmuştur. Herkese iyi Fraglar