Andropause nedir?

tarafından
96
Andropause nedir?

Andropause nedir? Birçok insan bu terime yabancıdır, ancak erkek menopoz deyimine aşina olabilirsiniz. Yani sorunun kolay cevabı, andropause nedir? erkek menopoz olduğunu söylemek. Bununla birlikte, “T” denen testosteron ile “düşük T” olarak adlandırılan erkek menopozu da duyacaksınız.

Cinsiyetler arasındaki eşitlik mücadelesinde, tıp mesleğinin tartışmaya katkıda bulunabileceği bir şey, kadınların menopoza gelince yalnız kalmamasıdır. Erkeklerin menopozu ya da erkeklerin yaşadığı sözde “yaşam değişimi”, kadın menopozundan çok farklıdır. Eğer birisi sorarsa, “Erkekler menopozdan geçiyor mu?” Cevabı evet.

Erkekler için andropause nedir?

Erkeklerde andropozus tipik olarak 40 ve 60 yaşları arasında görülür, ancak 30 yaşın altındaki erkekler erkek menopoz semptomlarını deneyimlemeye başlayabilir. Andropoz ile menapoz arasındaki akrabalık, her iki yaşam değişiminin, seks hormonu seviyelerinde bir düşüş içerdiği gerçeğinde yatmaktadır. Bununla birlikte, kadınların seks hormonu seviyeleri menopozla dramatik bir şekilde düşerken, erkeklerde seks hormonu testosteron üretimi 40 yaşından sonra kademeli bir düşüşe başlar.

Erkek infertilite, erektil disfonksiyon ve cinsel işlev bozukluğu uzmanı Michael A. Werner’e göre, erkeklerin% 40-49 yaş grubundakilerin% 2 ila% 5’inde andropoz, erkeklerde 50-59 yaş arası erkeklerde% 6 ila% 30’lara çıkmaktadır. erkeklerde 60 ila 69 erkeklerde% 20 ila% 45’e ulaşır ve 70 ila 79 yaşlarındaki erkeklerin% 70’ine ulaşır. Erkekler 80’lere ulaştığında, androuse oranları% 90’a ulaşır.

Andropause çeşitli semptomlarla ilişkilidir ve tüm erkekler tüm semptomları deneyimleyemez. Bu semptomlar tipik olarak vücuttaki değişiklikler, ruh hali, enerji seviyeleri, cinsiyete dayalı tahrik, tutum ve dayanıklılık içerir. Düşen testosteron düzeyleri de erkekleri, kalp hastalığı ve osteoporoz gibi çeşitli sağlık sorunları için artan risk altında tutar. Genel olarak, soruya en iyi cevap, andropause nedir? yaşlanan bir adamın yaşamında bir geçiş ve değişim zamanıdır.